SUNSHINE STATE QUAD SERIES
MX MARION COUNTY
ROUND #1 - OCTOBER 5, 2008
.

25+              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 217 HON David Bohnstadt Winter Springs, FL 2 1 25
2 8 HON Matt Blommel Dade City, FL 3 3 22
3 143 LAE Matt Stahlin Lox, FL 1 6 20
4 86 HON Brandon Thacker Winter Haven, FL 6 2 18
5 15 HON Dennis Lobaito Ft Lauderdale, FL 4 4 16
6 16 HON Shawn Collister Riverview, FL 5 5 15
35+              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 112 HON Tommy Tantillo Live Oak, FL 1 1 25
2 332 KTM Michael Relyen Boynton Beach, FL 2 2 22
3 127 HON Charles Cookson Coconut Creek, FL 3 3 20
4 19 HON Matthew Andrew Deltona, FL 5 4 18
5 21 HON Lenny Lewis Winter Haven, FL 4 5 16
6 126 DRR Matt Bost Loxahatchee, FL 6 7 15
7 815 SUZ Dave Eckman Delando, FL 7 8 14
8 812 SUZ Vicki Eaton Webster, FL 8 9 13
9 2 SUZ Mark Hurley Spring Hill, FL DNS 6 12
Race Results     Race: 2     Printed:  
0-200              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 23 YAM Derek Bump Eustis, FL 1 2 25
2 138 HON Josh Cordero Plant City, FL 4 1 22
3 07 HON Tristan Hardin Deland, FL 2 3 20
4 96 YAM Dusty Schmitt Palm Bay, FL 3 4 18
DNS 21 YAM Dylan Rafael Cape Coral, FL DNS DNS 16
OPEN 100              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 4 DRR Clifford Stauff Spring Hill, FL 1 1 25
2 99 DRR Jimmy Frazier Iii Avon Park, FL DNF 2 22
3 999 DRR Marian Guarino Bushnell, FL 2 DNF 20
Race Results     Race: 3     Printed:  
0-90 STK APPEARING              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 8/ DRR Tori Hurley Largo, FL 1 1 25
0-70 MOD              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 828 DRR Hayden Jolly Winter Haven, FL 1 2 25
2 35 DRR Dillan Fallon Loxahatchee, FL 2 3 22
3 8 DRR Jordan Gibson Spring Hill, FL DNF 1 20
4 4 DRR Seth Brown Brooksville, FL DNF DNF 18
DNF 801 DRR Corey Bost Loxahatchee, FL DNF DNS 16
Race Results     Race: 4     Printed:  
OPEN A              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 7 SUZ Devin Heimes Zephyr Hills, FL 1 1 25
2 28 SUZ Jeffrey Rastrelli Palm City, FL 2 2 22
3 141 SUZ Mark Madl Kathleen, FL 3 3 20
4 32 HON Evan Bump Eustis, FL 5 4 18
5 2 SUZ Tc Nales Lutz, FL 4 6 16
6 113 HON Jack Nitabach Wellington, FL 7 5 15
7 86 HON Lyndon Thacker Winter Haven, FL 8 7 14
8 8 HON Matt Blommel Dade City, FL 6 DNS 13
DNS 55 SUZ Brian Johnson Riverview, FL DNS DNS 12
Race Results     Race: 5     Printed:  
OPEN B              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 5 YAM Shelby Yodor Arcadia, FL 3 2 25
2 59 YAM Darrick Seles Riverview, FL 2 4 22
3 411 HON Josh Woods Lutz, FL 1 7 20
4 99 HON Jason Todd Sebring, FL 8 3 18
5 447 HON Matt Gerardi Parkland, FL 5 6 16
6 383 YAM Scott Schmalz Deerfield Bch, FL 7 5 15
7 69 YAM Kevin Johnson Brooksville, FL 4 9 14
8 10 SUZ Alan Molony Lutz, FL 14 1 13
9 73 YAM Nick Loukamis Col, OH 6 11 12
10 112 HON Josh Kodner Delray Bch, FL 13 8 11
11 29 SUZ Jason Pinkney St Pete, FL 12 10 10
12 78 YAM Sean Mccue Naples, FL 11 12 9
13 3 YAM Eric Hernelbracht Bartow, FL 10 13 8
14 2 SUZ Anthony Cordero Plant City, FL 9 DNF 7
15 8 SUZ Ryan Ellis Hernando, FL 15 DNS 6
DNS 66 SUZ Shane Johnson Brooksville, FL DNS DNS 5
DNS 812 SUZ Vicki Eaton Webster, FL DNS DNS 4
Race Results     Race: 6     Printed:  
0-50 SR STK APPEARING              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 35 DRR Dillan Fallon Loxahatchee, FL 2 1 25
2 8 DRR Brandon Frazier Avon Park, FL 1 2 22
3 911 DRR Connor Depianta Plant City, FL 3 3 20
0-50 JR STK APPEARING              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 4 DRR Quinton Thacker Winter Haven, FL 1 1 25
2 41 DRR Bobby Doughman Crystal River, FL 2 2 22
3 1 DRR Hunter Holliday Leesburg, FL 3 3 20
4 55 DRR Shane Scheppers Dunnellon, FL DNF DNF 18
Race Results     Race: 7     Printed:  
OPEN C              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 8 SUZ Nick Martin Hudson, FL 2 2 25
2 7 KAW Jimmy Wheeler Naples, FL 4 3 22
3 12 SUZ Quinton Thompson Cape Coral, FL 3 4 20
4 88 HON Jessica Eineder Dade City, FL 5 5 18
5 23 HON Chris Hamm Englewood, FL 7 6 16
6 2 SUZ Justin Ward Plant City, FL 1 12 15
7 03 HON Brandon Benlien Spring Hill, FL 15 1 14
8 20 SUZ Branden Pearson Parrish, FL 9 8 13
9 22 YAM Matthew Sill Sarasota, FL 8 9 12
10 68 HON Ryan Kocher Sarasota, FL 10 10 11
11 06 HON Pat Wysocki Tampa, FL 12 11 10
12 27 HON Andre Yanez Winter Haven, FL 11 13 9
13 711 SUZ Kevin Tuenstrup Loxahatchee, FL 6 DNF 8
14 69 YAM Dennis Jeffries Parrish, FL DNF 7 7
15 4 HON Mike Graziani Loxahatchee, FL 13 14 6
16 34 SUZ Michael Tiemer Palmetto, FL 14 DNS 5
Race Results     Race: 8     Printed:  
0-90 MOD              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 8 DRR Jordan Gibson Spring Hill, FL 1 1 25
2 18 DRR Corey Hurley Largo, FL 2 2 22
0-70 STK APPEARING              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 801 DRR Corey Bost Loxahatchee, FL 1 1 25
2 03 DRR Rick Lorenzo Estero, FL 2 2 22
3 99 DRR Kyle Humet Land O Lakes, FL 3 3 20
Race Results     Race: 9     Printed:  
14-24              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 32 HON Evan Bump Eustis, FL 1 1 25
SIDE X SIDE              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 5 PLS Blake Hurm Lake Placid, FL 1 1 25
2 911 PLS Connor Depianta Plant City, FL 2 2 22
Race Results     Race: 10     Printed:  
12-18 (240 2 STK/350 4 STK)              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 4 YAM Caymon Blumhagen Orange Park, FL 1 1 25
2 94 HON Katelynn Lewis Lithia, FL 3 2 22
3 96 YAM Dusty Schmitt Palm Bay, FL 4 3 20
4 07 HON Tristan Hardin Deland, FL 5 4 18
5 85 YAM Derek Bump Eustis, FL 2 7 16
6 9 YAM Cj Frazier Avon Park, FL 6 5 15
7 14 HON Jesse Peterson Jr Jacksonville, FL 7 6 14
Race Results     Race: 11     Printed:  
PRO AM              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 7 SUZ Devin Heimes Zephyr Hills, FL 1 1 25
2 28 SUZ Jeffrey Rastrelli Palm City, FL 3 3 22
3 141 SUZ Mark Madl Kathleen, FL 6 2 20
4 53 KAW Jake Gunn St Pete, FL 5 4 18
5 86 HON Lyndon Thacker Winter Haven, FL 8 5 16
6 188 SUZ Chris Williams Dade City, FL 2 12 15
7 81 SUZ Brett Levan Clermont, FL 7 8 14
8 14 SUZ Josh Collins Lecanto, FL 4 11 13
9 713 HON Kyle Mcculloch Oviedo, FL 10 6 12
10 44 SUZ Brian Tollefson Boca Raton, FL 14 7 11
11 11 CAM Blake Grieser Naples, FL 12 9 10
12 77 YAM Randy Clark Hudson, FL 11 10 9
13 2 SUZ Tc Nales Lutz, FL 13 13 8
14 55 SUZ Brian Johnson Riverview, FL 9 DNS 7
DNS 131 HON Clay Lachowsky Zolfo Springs, FL DNS DNS 6
Race Results     Race: 12     Printed:  
WOMEN SPORT              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 03 YAM Stacey Yoder Arcadia, FL 1 1 25
2 719 HON Emily Young Orlando, FL 3 2 22
3 9 SUZ Shayna Morgan Riverview, FL 2 4 20
4 4 KAW Brianah Johnson Riverview, FL 5 3 18
5 19 SUZ Samantha Cheetham Bradenton, FL 4 DNS 16
ADULT STOCK              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 84 SUZ Robert Rodgers St Aug, FL 1 1 25
2 2 SUZ Michael Wormood Ft Myers, FL 3 2 22
3 88 SUZ Jody Conley St Augustine, FL 2 3 20
DNS 711 SUZ Kevin Tuenstrup Loxahatchee, FL DNS DNS 18

Return to Main Results Page