2013 FL/GA FALL CLASSIC RD 2

MX OF MARION COUNTY - 09/22/2013
.
Race Results     Race: 1     Printed:
50cc Beginner            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 7 Ktm Trenton Mcclain Apallachicola, FL 1 1
2 529 Ktm Dyllon Kimsey Lake Helen, FL 3 2
3 99 Ktm Ryan Gardner Jacksonville, FL 2 4
4 10 Cob Fabian Nunez Orlando, FL DNF 3
DNS 4 Ktm Abby Seidel Fayetteville, AR DNS DNS
Race Results     Race: 2     Printed:
Vet C            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 215 Ktm Mark Shields Jacksonville, FL 2 1
2 724 Suz Robert Bryntesen Fort Lauderdale, FL 1 2
3 91 Suz Todd Gwynn Orlando, FL 4 4
4 30 Suz Karl "pops" Friebel Jacksonville, FL 6 3
5 90 Hon Mike Gwynn Orlando, FL 5 5
6 81 Yam Nick Garrett Branford, FL 3 7
7 330 Hon Bill Petitt Wesley Chapel, FL 7 6
8 214 Yam Andy Newborn Jax, FL 8 9
9 22h Oth Van Aderhold Land O Lakes, FL 10 10
10 742 Hon Russell Heggan Sr   9 12
11 227 Ktm Don Baham Alachua, FL 11 11
12 411 Hon Chris Bunnell Belleview, FL DNF 8
DNF 114 Ktm Danny Baxley Williston, FL DNS DNF
DNS 23 Oth Tom Bell St. Johns, FL DNS DNS
Open AM No A            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 893 Hon Tanner Hughes Macclenny, FL 1 2
2 641 Hon Lee Tatham Jax, FL 3 1
3 38 Kaw Timmy Shepherd Osteen, FL 2 4
4 127 Suz Shane Kehoe Gotha, FL 4 3
5 33 Hon John Haller Fort White, FL 5 5
DNF 28 Hon Hunter Davis Lakeland, FL DNF DNS
Race Results     Race: 3     Printed:
50cc 7-9            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 124 Ktm Christopher Achatz St Augustine, FL 1 1
2 108 Ktm Zane Spires Newberry, FL 2 5
3 292 Ktm David Frank Eastpoint, FL 5 3
4 23 Ktm Blake Tomlinson Newberry, FL 4 4
5 5 Ktm Ryder Gwynn Orlando, FL 7 2
6 51 Cob Nathan Jeffery Orlando, FL 3 6
7 7 Ktm Trenton Mcclain Apallachicola, FL 6 8
8 29 Ktm Trent Nichols Ocala, FL 8 7
9 71 Ktm Ryan Tomlinson Newberry, FL 9 9
10 99 Ktm Ryan Gardner Jacksonville, FL DNS 10
DNS 10 Cob Fabian Nunez Orlando, FL DNS DNS
50cc 4-6            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 615 Cob Colton Trouille Lake Park, FL 2 1
2 495 Ktm Moon Gerrits Crystal River, FL 1 2
3 57 Cob Chase Matott Palatka, FL 3 4
4 11 Ktm Bradyn Johnson Orlando, FL 6 3
5 529 Ktm Dyllon Kimsey Lake Helen, FL 5 5
6 05 Ktm Wyatt Andrade Venice, FL 4 6
Race Results     Race: 4     Printed:
Spr Mini 12-15            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 66 Ktm Christopher Fortier Jacksonville, FL 2 1
2 815 Ktm Colton Eigenmann Titusville, FL 1 3
3 3 Kaw Perry Warren Plymouth, FL 3 2
4 413 Suz Evan Haimowitz Jacksonville, FL 4 4
5 55 Hon Justin Maloy Maxville, FL 6 5
6 124 Ktm Logan Boye Cape Coral, FL 5 6
7 34 Ktm Hunter Blackledge Palm Coast, FL 7 7
8 417 Suz Hayden Hawkins Palm Coast, FL 8 8
Race Results     Race: 5     Printed:
MX Beg            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 155 Suz Matt Asper Flagler Beach, FL DNF 1
2 95 Yam Gage Vagner Gainesville, FL DNF 2
3 379 Ktm Tracy Forward Deltona, FL DNS 3
MX C            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 38 Kaw Timmy Shepherd Osteen, FL 1 1
2 777 Hon Mason Middlebrook Jacksonville, FL 2 2
3 742 Hon Russell Heggan Jr Orlando, FL 3 4
4 292 Kaw Wade Milligan Ocala, FL 5 3
5 314 Kaw C.j. Harris Daytona Beach, FL 4 7
6 33 Hon John Haller Fort White, FL 6 6
7 515 Yam Danny Diciaccio St. Augustine, FL 11 5
8 810 Suz Chris Colmenero Palm Coast, FL 8 8
9 328 Hon Chaz Hackinberry Jacksonville, FL 9 9
10 16 Suz Karl Friebel Ponte Vedra, FL 10 10
11 527 Kaw Justin Monge Gainesville, FL DNF 11
12 28 Hon Chase Krech Jax, FL 7 DNS
DNS 136 Suz Brandon Kent Fleming Island, FL DNS DNS
Race Results     Race: 6     Printed:
50cc Open            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 615 Cob Colton Trouille Lake Park, FL 1 1
2 495 Ktm Moon Gerrits Crystal River, FL 2 3
3 124 Ktm Christopher Achatz St Augustine, FL 4 2
4 292 Ktm David Frank Eastpoint, FL 6 4
5 34 Cob Aspen Boothby Ocala, FL 3 8
6 818 Cob Michael Derico Deltona, FL 7 7
7 108 Ktm Zane Spires Newberry, FL 10 5
8 51 Cob Nathan Jeffery Orlando, FL 9 6
9 57 Ktm Chase Matott Palatka, FL 8 10
10 23 Ktm Blake Tomlinson Newberry, FL 5 13
11 11 Ktm Bradyn Johnson Orlando, FL 12 9
12 5 Ktm Ryder Gwynn Orlando, FL 11 11
13 71 Ktm Ryan Tomlinson Newberry, FL DNS 12
Race Results     Race: 7     Printed:
105-250cc 12-15            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 11 Kaw Tristan Lane Deland, FL 1 1
2 91 Ktm Dawson Stark Ormond Beach, FL 2 2
3 47 Yam Jonathan Baker Reddick, FL 3 4
4 15 Ktm Colton Eigenmann Titusville, FL 4 5
5 78 Kaw Kyle Tomlinson Newberry, FL 9 3
6 132 Ktm Cody Holdeman Jacksonville, FL 5 7
7 3 Kaw Perry Warren Plymouth, FL 7 6
8 413 Suz Evan Haimowitz Jacksonville, FL 8 8
9 434 Ktm Hunter Hawkins Palm Coast, FL 10 9
10 14 Ktm Jaeb Valdez Orlando, FL 11 10
11 66 Ktm Christopher Fortier Jacksonville, FL 6 DNF
Race Results     Race: 8     Printed:
+30            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 12 Yam Robert Onori Kissimmee, FL 1 1
2 641 Hon Lee Tatham Jax, FL 2 2
16-29            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 31 Hon Cole Mclean Jacksonville, FL 1 1
2 35 Yam Jeremy Truesdell Green Cove Springs, FL 3 2
3 777 Hon Mason Middlebrook Jacksonville, FL 2 4
4 44 Hon Jake Raikes St Augustine, FL 4 5
5 135 Yam Ryan Harrington Ocala, FL 7 3
6 1/ Hon Gage Stern Ocala, FL 5 6
7 1 Suz Eric Jacobs Edgewater, FL 6 7
DNF 28 Hon Chase Krech Jax, FL DNF DNS
DNS 47 Kaw Devin Landry Ocala, FL DNS DNS
Race Results     Race: 9     Printed:
65cc 7-9            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 95 Ktm Cody Russell Clermont, FL 1 1
2 34 Ktm Aspen Boothby Ocala, FL 2 2
3 151 Ktm Donny Smallwood Hastings, FL 4 3
4 171 Ktm Jared Cannon Daytona, FL 3 4
5 711 Kaw Nate Carr Summerfield, FL 7 5
6 151/ Ktm Michael Derico Deltona, FL 6 6
7 56 Kaw Fisher Houston Belleview, FL 5 7
8 33 Ktm Junior Ragin Orlando, FL 8 8
65cc 10-11            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 155 Kaw Rowdy Houston Summerfield, FL 1 1
2 15 Ktm Trent Hagy Jacksonville, FL 2 2
3 121 Ktm Jessica Jeffery Orlando, FL DNF 3
Race Results     Race: 10     Printed:
Open Money            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 408 Hon Brandon Slane Mcalpin, FL 1 1
2 277 Kaw Matthew Johnson Melrose, FL 3 2
3 775 Suz Elliott Cook West Palm Beach, FL 2 3
MX B            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 31 Hon Cole Mclean Jacksonville, FL 1 1
2 127 Suz Shane Kehoe Gotha, FL 3 2
3 35 Yam Jeremy Truesdell Green Cove Springs, FL 2 3
4 44 Hon Jake Raikes St Augustine, FL 4 4
5 135 Yam Ryan Harrington Ocala, FL 5 DNF
6 893 Hon Tanner Hughes Macclenny, FL 6 DNS
DNS 1 Suz Eric Jacobs Edgewater, FL DNS DNS
Race Results     Race: 11     Printed:
85cc Beginner            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 155 Yam Fisher Houston Belleview, FL 1 1
2 922 Yam Hunter Lewis Belleview, FL 4 2
3 602 Kaw Austin Kembro Deland, FL 3 4
4 4 Ktm Harley Case Jacksonville, FL 2 5
5 118 Hon Austin Fryer St. Augustine, FL 6 3
6 48 Suz Austin Tibbetts Keystone Heights, FL 5 6
DNS 33 Yam Greyson Jackson New Smyrna Beach, FL DNS DNS
Jr Mini 9-13            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 95 Ktm Cody Russell Clermont, FL 2 1
2 19 Suz Darek Pixton Nsb, FL 3 2
3 192 Kaw Trevor Mason Sorrento, FL 4 3
4 25 Yam Alexander Case Jacksonville, FL 5 4
5 117 Yam Trent Payne St. Augustine, FL 6 5
6 124 Ktm Logan Boye Cape Coral, FL 1 DNS
Race Results     Race: 12     Printed:
Lites C            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 292 Kaw Wade Milligan Ocala, FL 1 1
2 1/ Hon Gage Stern Ocala, FL 3 2
3 515 Yam Danny Diciaccio St. Augustine, FL 2 3
4 742 Hon Russell Heggan Jr Orlando, FL 4 4
5 12 Kaw Brandon Odell Lake Panasoffkee, FL 7 5
6 127 Kaw Michael Clemente Ocala, FL 6 6
7 312 Yam Austin Grabow St. Johns, FL 9 7
8 127/ Yam Austin Stuart Summerfield, FL 10 8
9 328 Hon Chaz Hackinberry Jacksonville, FL 8 12
10 14 Ktm Jaeb Valdez Orlando, FL 11 10
11 38 Kaw Timmy Shepherd Osteen, FL 5 16
12 434 Ktm Hunter Hawkins Palm Coast, FL 14 9
13 195 Hon Ryan Prentice Orange Park, FL 13 11
14 58 Kaw Justin Bierle Vero Beach, FL 12 13
15 17 Suz Zachary Martin Alachua, FL 15 14
16 156 Kaw Devin Hopper St Augustine, FL 16 15
DNS 264 Kaw Derek Hopkins Deland, FL DNS DNS
Race Results     Race: 13     Printed:
Lites B            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 11 Kaw Tristan Lane Deland, FL 1 1
2 15 Suz Katryna Solley Mascotte, FL 2 DNS
DNF 28 Hon Hunter Davis Lakeland, FL DNF DNS
MX A            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 408 Hon Brandon Slane Mcalpin, FL DNF 1
Vet A $$            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 775 Suz Elliott Cook West Palm Beach, FL 1 1
2 27 Ktm Barry Mccarty Port Orange, FL 4 2
3 277 Kaw Matthew Johnson Melrose, FL 3 3
4 722 Yam Arty Coker Orange Park, FL 6 4
5 12 Yam Robert Onori Kissimmee, FL 2 DNF
6 211 Kaw Steve Dumond Middleburg, FL 5 DNS
DNF 3 Ktm Tracy Harman Ocala, FL DNF DNS
2-Strk Open            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 47 Yam Jonathan Baker Reddick, FL 1 1
2 117 Hon Shane Rizza Deland, FL 5 DNF
3 78 Kaw Kyle Tomlinson Newberry, FL 2 DNS
4 91 Ktm Dawson Stark Ormond Beach, FL 3 DNS
5 132 Ktm Cody Holdeman Jacksonville, FL 4 DNS
Race Results     Race: 14     Printed:
85cc 12-15            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 55 Hon Justin Maloy Maxville, FL 1 1
2 417 Suz Hayden Hawkins Palm Coast, FL 3 2
3 124 Ktm Logan Boye Cape Coral, FL 2 DNS
85cc 10-11            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 155 Kaw Rowdy Houston Summerfield, FL 3 1
2 192 Kaw Trevor Mason Sorrento, FL 2 2
3 19 Suz Darek Pixton Nsb, FL 5 3
4 47 Kaw Maggic Gerrits Crystal River, FL 4 5
5 25 Yam Alexander Case Jacksonville, FL 6 4
6 117 Yam Trent Payne St. Augustine, FL 7 6
7 34 Ktm Hunter Blackledge Palm Coast, FL 8 7
8 320 Kaw Jhamir Scott   1 DNF
Race Results     Race: 15     Printed:
+50            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 771 Ktm Jon Osborn Groveland, FL 1 1
2 19 Hon Mike Pelham Altona, FL 2 2
3 14 Yam Rodney Joell Tallahassee, FL 3 DNS
4 052 Yam Robert Nagy Bryceville, FL 4 DNS
Lites Beg            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 2 Hon Michael Kennedy Lake City, FL 1 1
2 71 Ktm Kyle Williams Lake City, FL 2 2
3 204 Kaw Scott Wright Lake City, FL 4 3
4 713 Yam Garrett Willis Ormond Beach, FL 3 4
5 127 Ktm Jeff Infante Chuluota, FL 5 5
DNF 437 Ktm Sidney Weeks Frostproof, FL DNF DNS
D-C UNLIM            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 314 Kaw C.j. Harris Daytona Beach, FL 1 1
2 312 Yam Austin Grabow St. Johns, FL 2 2
3 16 Suz Karl Friebel Ponte Vedra, FL 3 3
4 127/ Yam Austin Stuart Summerfield, FL 4 4
5 195 Hon Ryan Prentice Orange Park, FL 6 5
7 136 Suz Brandon Kent Fleming Island, FL 5 DNS
8 214 Yam Andy Newborn Jax, FL 7 DNS
DNF 724 Suz Robert Bryntesen Fort Lauderdale, FL DNF DNF
DNS 264 Kaw Derek Hopkins Deland, FL DNS DNS
Race Results     Race: 16     Printed:
65cc Open            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 95 Ktm Cody Russell Clermont, FL 1 1
2 34 Ktm Aspen Boothby Ocala, FL 2 2
3 522 Ktm Logan Lanier Vero Beach, FL 4 3
4 171 Ktm Jared Cannon Daytona, FL 3 4
5 151 Ktm Donny Smallwood Hastings, FL 5 5
6 15 Ktm Trent Hagy Jacksonville, FL 6 6
7 121 Ktm Jessica Jeffery Orlando, FL 7 7
65cc Beginner            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 711 Kaw Nate Carr Summerfield, FL 2 1
2 33/ Cob Shad Rotton Jr Frostproof, FL 1 4
3 33 Ktm Junior Ragin Orlando, FL 4 2
4 17 Kaw Joshua Van Wyk Orlando, FL 5 3
5 421 Ktm David Cruce Perry, FL 3 5
6 151/ Ktm Joey Infante Chuluota, FL 6 6
Race Results     Race: 17     Printed:
Women            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 68 Ktm Caroline Rizza Longwood, FL 2 1
2 15 Suz Katryna Solley Mascotte, FL 1 DNS
+40            
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2
1 215 Ktm Mark Shields Jacksonville, FL 7 1
2 30 Suz Karl "pops" Friebel Jacksonville, FL 6 2
3 722 Yam Arty Coker Orange Park, FL 5 4
4 771 Ktm Jon Osborn Groveland, FL 8 3
5 27 Ktm Barry Mccarty Port Orange, FL 1 DNS
6 641 Hon Lee Tatham Jax, FL 2 DNS
7 211 Kaw Steve Dumond Middleburg, FL 3 DNS
8 3 Ktm Tracy Harman Ocala, FL 4 DNS
9 052 Yam Robert Nagy Bryceville, FL 9 DNS
10 14 Yam Rodney Joell Tallahassee, FL 10 DNS