FLORIDA MOTOCROSS SERIES

SEPTEMBER 6, 2015
MOTOCROSS OF MARION COUNTY
PLUS 40
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 42 HON Teddy Block Boca Raton, FL 2 1 25
         
2 662 KTM Carl Rutledge Jacksonville, FL 1 2 22
         
3 3 KTM Chris Fasnacht Ft Pierce, FL 3 3 20
         
4 16 HON Steve Doran Lauderdale By The Se, FL 4 4 18
         
WOMEN 12 & UP
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 271 HON Jennifer Schroeder Wellington, FL 1 1 25
         
PLUS 50
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 641 KAW Mike Kemper Loxahatchee, FL 2 1 25
         
2 183 KAW David Seago Ponce De Leon, FL 1 2 22
         
PLUS 55
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 72 YAM Guenter Sommer Orlando, FL 1 1 25
         
Race Results        
    Printed:
65cc OPEN 6-11
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 107 KTM Jordan Renfro Orlando, FL 1 2 25
         
2 49 KTM Moon Gerrits Crystal River, FL 3 1 22
         
3 57 KTM Chase Matott Palatka, FL 2 4 20
         
4 5 KTM Ryder Gwynn Orlando, FL 4 3 18
         
5 331 KTM Tyler More North Fort Myers, FL 6 5 16
         
6 106 KTM Brandon Ma Orange City, FL 5 6 15
         
7 23 KTM Blake Tomlinson Newberry, FL 8 7 14
         
8 125 KTM Taylor Shaffer Delray Beach, FL 7 9 13
         
9 44 KTM Braxton Burnsed Glen St Mary, FL 12 8 12
         
10 818 COB Michael Derico Deltona, FL 11 10 11
         
11 505 KTM Casey Stapleton Tampa, FL 10 11 10
         
12 108 KTM Zane Spires Newberry, FL 9 13 9
         
13 98 KTM Levi Ferrell Okeechobee, FL 14 12 8
         
14 11 KTM Brock Kreimeier Debary, FL 13 14 7
         
15 217 KTM Bryce Austin Port Charlotte, FL 15 DNS 6
         
Race Results        
    Printed:
GIRLS 9-15
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 47/ KTM Maggie Gerrits Crystal River, FL 1 1 25
         
2 713 KAW Payton Willis Ormond Beach, FL 2 DNS 22
         
JR MINI 9-13 85cc
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 100 KTM Jackson Kinney Cocoa Beach, FL 2 1 25
         
2 199 KAW Caleb Graves Floral City, FL 1 3 22
         
3 195 KTM Brandon Coates Spring Hill, FL 7 2 20
         
4 123 KAW Jacquel Gonzalez Pembroke Pines, FL 4 5 18
         
5 418 KTM Blair Howard Belleview, FL 3 7 16
         
6 116 KTM Maddox Spatafore Altamonte Springs, FL 9 4 15
         
7 47 KTM Aden Karpiuk West Palm Beach, FL 5 8 14
         
8 101 YAM Max Renner Ft Myers, FL 8 6 13
         
9 56 YAM Fisher Houston Belleview, FL 6 9 12
         
DNF 88 KAW Dylan Rappach Stuart, FL DNF DNF 11
         
Race Results        
    Printed:
YOUTH 16-24
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 47 YAM Jonathan Baker Reddick, FL 1 1 25
         
2 3 KTM Perry Warren Plymouth, FL 3 2 22
         
3 264 KAW Derek Hopkins Deland, FL 2 3 20
         
4 55/ KAW Justin Sharp Maloy Maxville, FL 5 4 18
         
5 118 SUZ Bobby Harner Pt St Lucie, FL 6 5 16
         
6 110 YAM Adam Aderhold Jacksonville, FL 4 DNS 15
         
PLUS 25
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 988 YAM Glenn Currey Seffner, FL 1 1 25
         
2 173 SUZ Taylor Jones Okeechobee, FL 4 2 22
         
3 241 KAW Mark Mclaughlin Okeechobee, FL 3 3 20
         
4 42 HON Teddy Block Boca Raton, FL 2 4 18
         
2 STROKE ONLY
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 144 KTM Brock Papi Groveland, FL 1 1 25
         
2 127 YAM Shane Kehoe Winter Garden, FL 2 2 22
         
3 55 YAM Dalton Metzler Lake Worth, FL 3 3 20
         
250 BEG
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 15 HON Richard Anthony Mcdonald Stuart, FL 1 1 25
         
2 505 HON Ryan Samson Wellington, FL 2 2 22
         
3 11 YAM James Damone, Jr Palm City, FL 3 3 20
         
VET NOVICE
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 13 KAW Joe Willard Palm Beach Gardens, FL 1 2 25
         
2 183 KAW David Seago Ponce De Leon, FL 3 1 22
         
3 50 KTM Nate Ingram New Smyrna Beach, FL 2 3 20
         
Race Results        
    Printed:
50cc OPEN 4-9
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 107 KTM Jordan Renfro Orlando, FL 1 1 25
         
2 495 KTM Moon Gerrits Crystal River, FL 3 2 22
         
3 18 COB Tyler Cole Auburndale, FL 2 4 20
         
4 57 KTM Chase Matott Palatka, FL 4 7 18
         
5 31 KTM Zy Floyd Plant City, FL 8 6 16
         
6 42 KTM Dawson Baker Labelle, FL 6 8 15
         
7 20 COB Tyler Mollet Port St Lucie, FL 13 3 14
         
8 15 KTM Beau Rurey Boynton Beach, FL 7 9 13
         
9 101 KTM Logan Crawford Punta Gorda, FL 10 10 12
         
10 289 KTM Tyler Willis Brooksville, FL 9 11 11
         
11 54 COB Brayden Ford Palm Bay, FL 11 13 10
         
12 44 KTM Braxton Burnsed Glen St Mary, FL DNF 5 9
         
13 94 COB Kane Stover Green Cove Springs, FL 15 12 8
         
14 154 COB Braxton Ford Palm Bay, FL 12 15 7
         
15 121 KTM Cayden Felstead Boynton Beach, FL 14 14 6
         
16 941 COB Charles Morris Royal Palm Beach, FL 16 16 5
         
17 5 KTM Ryder Gwynn Orlando, FL 5 DNS 4
         
Race Results        
    Printed:
85cc 12-14
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 195 KTM Brandon Coates Spring Hill, FL 3 1 25
         
2 100 KTM Jackson Kinney Cocoa Beach, FL 1 3 22
         
3 47/ KTM Maggie Gerrits Crystal River, FL 2 4 20
         
4 47 KTM Aden Karpiuk West Palm Beach, FL 5 5 18
         
5 116 KTM Maddox Spatafore Altamonte Springs, FL DNS 2 16
         
6 88 KAW Dylan Rappach Stuart, FL 4 DNS 15
         
SUPER MINI 10-15
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 30 KTM Joshua Gibbs Jesup, GA 1 1 25
         
2 54 KAW Chase Fasnacht Pt St Lucie, FL 2 2 22
         
3 319 KTM Chris Post Jr Pt St Lucie, FL 3 3 20
         
Race Results        
    Printed:
250 B
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 777 YAM Dylan Greer Summerfield, FL 1 1 25
         
2 44 KTM Brock Papi Groveland, FL 2 2 22
         
3 55 KAW Justin Sharp Maloy Maxville, FL 3 3 20
         
4 127/ YAM Austin Stuart Summerfield, FL 6 4 18
         
5 78 KAW Kyle Tomlinson Newberry, FL 5 5 16
         
6 127 YAM Shane Kehoe Winter Garden, FL 4 6 15
         
250 A
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 80 HON Rj Hampshire Hudson, FL 1 1 25
         
2 182 YAM David Macfarlane Pinellas Park, FL 3 2 22
         
3 382 YAM Bryson Taylor Christmas, FL 2 3 20
         
4 988 YAM Glenn Currey Seffner, FL 4 4 18
         
450 B
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 110 YAM Adam Aderhold Jacksonville, FL 1 DNS 25
         
Race Results        
    Printed:
50cc OIL
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 88 COB Colton Derico Deltona, FL 2 1 25
         
2 876 YAM Carter Clay Okeechobee, FL 1 2 22
         
3 713 KTM Ryder Willis Ormond Beach, FL 3 3 20
         
50cc 7-9
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 107 KTM Jordan Renfro Orlando, FL 1 1 25
         
2 18 COB Tyler Cole Auburndale, FL 3 2 22
         
3 57 KTM Chase Matott Palatka, FL 2 3 20
         
4 44 KTM Braxton Burnsed Glen St Mary, FL 4 5 18
         
5 20 COB Tyler Mollet Port St Lucie, FL 6 4 16
         
6 42 KTM Dawson Baker Labelle, FL 7 6 15
         
7 31 KTM Zy Floyd Plant City, FL 5 10 14
         
8 15 KTM Beau Rurey Boynton Beach, FL 9 7 13
         
9 289 KTM Tyler Willis Brooksville, FL 8 9 12
         
10 101 KTM Logan Crawford Punta Gorda, FL 10 8 11
         
Race Results        
    Printed:
250 C
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 3 KTM Perry Warren Plymouth, FL 1 1 25
         
2 264 KAW Derek Hopkins Deland, FL 2 2 22
         
3 122 KTM Hunter Freeman Sorrento, FL 4 3 20
         
4 128 KAW Tysen Meyer Jupiter, FL 3 4 18
         
5 22 KAW Michael Tern Clermont, FL 7 5 16
         
6 219 SUZ Darek Pixton New Smyrna Beach, FL 6 6 15
         
7 95 HON Wesley White Ft Myers, FL 5 7 14
         
450 C
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 37 YAM Corey Lewis Jupiter, FL 1 1 25
         
2 118 SUZ Bobby Harner Pt St Lucie, FL 2 2 22
         
Race Results        
    Printed:
450 A
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 80 HON Rj Hampshire Hudson, FL 1 1 25
         
2 382 YAM Bryson Taylor Christmas, FL 2 3 22
         
3 182 YAM David Macfarlane Pinellas Park, FL 5 2 20
         
4 99 SUZ Michael Clarke Palm Harbor, FL 4 4 18
         
5 20 HON Mason Price Floral City, FL 3 5 16
         
6 227 SUZ Michael Stevenson Panama City Beach, FL 6 6 15
         
Race Results        
    Printed:
65cc BEG
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 11 KTM Brock Kreimeier Debary, FL 1 2 25
         
2 98 KTM Levi Ferrell Okeechobee, FL 5 1 22
         
3 289 KTM Tyler Willis Brooksville, FL 2 4 20
         
4 505 KTM Kayden Graves Floral City, FL 4 3 18
         
5 54 KAW Brayden Ford Palm Bay, FL 3 5 16
         
DNF 101 KTM Logan Crawford Punta Gorda, FL DNF DNF 15
         
DNS 217 KTM Bryce Austin Port Charlotte, FL DNS DNS 10
         
Race Results        
    Printed:
65cc 10-11
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 331 KTM Tyler More North Fort Myers, FL 1 1 25
         
2 505 KTM Casey Stapleton Tampa, FL 3 2 22
         
3 125 KTM Taylor Shaffer Delray Beach, FL 2 3 20
         
65cc 6-9
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 49 KTM Moon Gerrits Crystal River, FL 1 1 25
         
2 107 KTM Jordan Renfro Orlando, FL 2 3 22
         
3 57 KTM Chase Matott Palatka, FL 4 2 20
         
4 5 KTM Ryder Gwynn Orlando, FL 3 4 18
         
5 23 KTM Blake Tomlinson Newberry, FL 8 5 16
         
6 15 KTM Thor Powell Haleiwa, HI 7 6 15
         
7 106 KTM Brandon Ma Orange City, FL 5 10 14
         
8 108 KTM Zane Spires Newberry, FL 9 7 13
         
9 44 KTM Braxton Burnsed Glen St Mary, FL 6 11 12
         
10 20 COB Tyler Mollet Port St Lucie, FL 11 8 11
         
11 818 COB Michael Derico Deltona, FL 10 9 10
         
12 526 KTM Wyatt Loveland Indiantown, FL 12 12 9
         
13 42 KTM Dawson Baker Labelle, FL 13 13 8
         
Race Results        
    Printed:
50cc 4-6
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 49 COB Kane Stover Green Cove Springs, FL 1 1 25
         
2 154 COB Braxton Ford Palm Bay, FL 2 2 22
         
3 941 COB Charles Morris Royal Palm Beach, FL 3 3 20
         
4 88 COB Colton Derico Deltona, FL 4 4 18
         
50cc BEG
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 121 KTM Cayden Felstead Boynton Beach, FL 2 1 25
         
2 876 KTM Carter Clay Okeechobee, FL 1 2 22
         
3 219 KTM Hanlon Schlechting Wellington, FL 3 3 20
         
4 11 COB Tanner More North Ft Myers, FL 4 4 18
         
5 713 KTM Ryder Willis Ormond Beach, FL 5 5 16
         
Race Results        
    Printed:
PLUS 30
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 227 SUZ Michael Stevenson Panama City Beach, FL 1 1 25
         
PLUS 35
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 42 HON Teddy Block Boca Raton, FL 1 1 25
         
DNF 662 KTM Carl Rutledge Jacksonville, FL DNF DNS 22
         
PLUS 45
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 641 KAW Mike Kemper Loxahatchee, FL 2 1 25
         
2 183 KAW David Seago Ponce De Leon, FL 1 2 22
         
3 13 KAW Joe Willard Palm Beach Gardens, FL 3 3 20
         
4 16 HON Steve Doran Lauderdale By The Se, FL 5 4 18
         
5 72 YAM Guenter Sommer Orlando, FL 4 5 16
         
450 BEG
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 505 HON Ryan Samson Wellington, FL 1 1 25
         
250/450 OPEN (NO A RIDERS)
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 777 YAM Dylan Greer Summerfield, FL 1 1 25
         
2 47 YAM Jonathan Baker Reddick, FL 2 2 22
         
3 585 KTM Tristan Ingram New Smyrna Beach, FL 3 3 20
         
4 241 KAW Mark Mclaughlin Okeechobee, FL 4 4 18
         
Race Results        
    Printed:
85cc BEG
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 125 KTM Taylor Shaffer Delray Beach, FL 1 1 25
         
2 910 KAW Adam Machia Sebring, FL 2 2 22
         
3 526 YAM Wyatt Loveland Indiantown, FL 3 3 20
         
4 713 KAW Payton Willis Ormond Beach, FL DNF 4 18
         
DNS 217 SUZ Bryce Austin Port Charlotte, FL DNS DNS 10
         
85cc 9-11
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 199 KAW Caleb Graves Floral City, FL 1 1 25
         
2 123 KAW Jacquel Gonzalez Pembroke Pines, FL 3 2 22
         
3 101 YAM Max Renner Ft Myers, FL 2 3 20
         
4 418 KTM Blair Howard Belleview, FL 4 4 18
         
5 56 YAM Fisher Houston Belleview, FL 5 5 16
         
Race Results        
    Printed:
YOUTH 12-15
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 777 YAM Dylan Greer Summerfield, FL 1 1 25
         
2 54 KAW Chase Fasnacht Pt St Lucie, FL 2 2 22
         
3 30 KTM Joshua Gibbs Jesup, GA 3 3 20
         
4 55 YAM Dalton Metzler Lake Worth, FL 4 4 18
         
5 128 KAW Tysen Meyer Jupiter, FL 5 5 16
         
6 319 KTM Chris Post Jr Pt St Lucie, FL 7 6 15
         
7 219 SUZ Darek Pixton New Smyrna Beach, FL 6 7 14
         
8 127/ YAM Austin Stuart Summerfield, FL 8 DNS 13
         
OPEN A/B
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 99 SUZ Michael Clarke Palm Harbor, FL 1 2 25
         
2 182 YAM David Macfarlane Pinellas Park, FL DNF 1 22