FL/GA Sports Committee

2014 FL/GA SPRING CHAMPIONSHIP RD 3
04/27/2014
.
Race Results     Race: 1     Printed:  
50cc Beginner              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 98 Ktm Trace Kopka Lake Helen, FL 1 1 25
2 529 Ktm Dyllon Kimsey Lake Helen, FL 2 2 22
3 800 Ktm Calen Myers Orange City, FL 3 3 20
4 99 Ktm Hayden Ninesling Jacksonville, FL 4 4 18
5 1 Ktm Dyllon Curry   7 5 16
6 712 Yam Camden Rodriguez Thomasville, GA 6 7 15
7 930 Yam Seth Dennis Winter Park, FL 8 6 14
8 13 Ktm Caiden Frazzini Orange City, FL 5 9 13
9 22 Yam Jonathan Getz   9 8 12
10 595 Cob Kacey Sheehan Belleview, FL 10 10 11
11 88 Cob Colton Derico Deltona, FL DNF 11 10
Race Results     Race: 2     Printed:  
+40              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 9 Yam Brad Kadau Treasure Is, FL 1 1 25
2 211 Kaw Steve Dumond Middleburg, FL 2 2 22
3 641 Hon Lee Tatham Jax, FL 3 3 20
4 11 Suz James Nagy Port Orange, FL 4 4 18
5 202 Yam Dan Zullo   5 5 16
6 125 Hon William Field Longwood, FL 8 6 15
7 412 Kaw Preston Tyson St. Augustine, FL 6 8 14
8 684 Hon John Getz Tavares, FL 9 7 13
9 73 Hon Tom Sawyer Port Orange, FL 7 9 12
10 23 Hon Dennis Rizza Longwood, FL 11 10 11
11 741 Yam Daryl Thiel Oviedo, FL 10 12 10
12 052 Yam Robert Nagy Bryceville, FL 12 11 9
13 14 Yam Terry Joell Tallahassee, FL 13 13 8
14 157 Kaw Todd Klisiewicz   14 14 7
Open AM No A              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 32 Suz Devin Landry Ocala, FL 2 1 25
2 159 Kaw Tanner Olson Kissimmee, FL 3 2 22
3 223 Hon Shane Rizza Deland, FL 5 3 20
4 341 Kaw Joel Gregor Orlando, FL 7 4 18
5 42 Kaw Brian Castleberry Jacksonville, FL 6 5 16
6 750 Ktm Michael Jones Gainesville, FL 9 6 15
7 721 Hon Bradley Leachman Wildwood, FL 1 14 14
8 107 Kaw Brandon Sharif   8 8 13
9 88 Oth James Foster   4 12 12
10 848 Ktm Steve Loomis Apopka, FL 10 7 11
11 814 Yam Joe Caliendo Deland, FL 11 9 10
12 48 Yam Austin Cohn Sorrento, FL 14 10 9
13 635 Kaw Josh Schechter   13 11 8
14 346 Ktm Jason Beck Port Orange, FL 12 13 7
DNS 97 Ktm Patrick Fitzgerald Eustis, FL DNS DNS  
Race Results     Race: 3     Printed:  
Jr Mini 9-13              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 319 Ktm Christopher Post   2 3 25
2 155 Kaw Rowdy Houston Summerfield, FL 5 1 22
3 102 Ktm Jack Chambers Auburndale, FL 4 2 20
4 100 Ktm Jack Kinney Orlando, FL 1 6 18
5 225 Ktm Parker Mcguire St. Johns, FL 6 5 16
6 54 Kaw Johnathan Fitzgerald Apopka, FL 3 10 15
7 20 Ktm Seth Whiddon Orange Park, FL 10 4 14
8 77 Ktm Dustin Salter Sarasota, FL 8 7 13
9 19 Suz Darek Pixton Nsb, FL 7 8 12
10 117 Yam Trent Payne St. Augustine, FL 11 9 11
11 33 Yam Greyson Jackson New Smyrna Beach, FL 12 11 10
12 30 Kaw Alex Lugar Orlando, FL 9 DNS 9
13 715 Yam Christian Dresser   13 DNS 8
Race Results     Race: 4     Printed:  
50cc 7-9              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 107 Cob Jordon Renfro Orlando, FL 1 2 25
2 331 Ktm Tyler More Nfm, FL 3 1 22
3 57 Ktm Chase Matott Palatka, FL 2 3 20
4 108 Ktm Zane Spires Newberry, FL 5 4 18
5 818 Cob Michael Derico Deltona, FL 4 5 16
6 51 Cob Nathan Jeffery Orlando, FL 6 7 15
7 15 Ktm Riley Berry   8 8 14
8 23 Ktm Blake Tomlinson Newberry, FL 11 6 13
9 89 Ktm Ryan Tomlinson Newberry, FL 9 9 12
10 29 Suz Trent Nichols Ocala, FL 10 10 11
11 5 Ktm Ryder Gwynn Orlando, FL 7 13 10
12 98 Ktm Trace Kopka Lake Helen, FL 12 11 9
13 529 Ktm Dyllon Kimsey Lake Helen, FL 13 12 8
14 991 Ktm Ryan Gardner Jacksonville, FL 14 14 7
50cc 4-6              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 20 Cob Tyler Mollet Port St. Lucie, FL 1 1 25
2 11 Ktm Bradyn Johnson Orlando, FL 2 2 22
3 55 Ktm Emile Lacher   3 3 20
4 02 Cob Colin Stump   4 4 18
5 800 Ktm Calen Myers Orange City, FL 6 5 16
6 99 Ktm Hayden Ninesling Jacksonville, FL 5 9 15
7 13 Ktm Caiden Frazzini Orange City, FL 8 7 14
8 712 Yam Camden Rodriguez Thomasville, GA 7 8 13
9 930 Yam Seth Dennis Winter Park, FL 9 10 12
10 317 Cob Logan Mortberg Deltona, FL DNS 6 11
Race Results     Race: 5     Printed:  
Woods              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 1c Ktm Alton Snellgram   1 1 25
Evolution              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 51 Oth Bill Petitt Wesley Chapel, FL 1 1 25
2 11 Suz Richard Leigh   3 2 22
3 76 Hon Rob Larson   2 3 20
4 23 Oth Tom Bell St. Johns, FL 4 4 18
5 77 Yam Kai Shrauch Winter Haven, FL 5 5 16
Vintage              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 5r Oth Kevin Hodge   1 1 25
2 h34 Oth Mason Boyd   2 2 22
3 158 Hon Scott Sappington   3 3 20
4 14 Oth Danny Baxley Williston, FL 4 4 18
5 19 Hon Don Baham Alachua, FL 6 5 16
6 35c Oth Van Aderhold Land O Lakes, FL 5 8 15
7 7 Hon Jim Swinford Venice, FL 8 6 14
8 j10 Hon Jeff Micheals   7 7 13
Race Results     Race: 6     Printed:  
85cc Beginner              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 916 Ktm Draves Davis   1 1 25
2 8 Suz Payton Nelson Homosassa, FL 5 2 22
3 711 Kaw Nate Carr Summerfield, FL 4 3 20
4 46 Ktm Colin Strife   3 4 18
5 922 Yam Hunter Lewis Belleview, FL 2 5 16
6 602 Ktm Austin Kembro Deland, FL 6 6 15
7 418 Yam Blair Howard Belleview, FL 8 7 14
8 228 Hon Dalton Finke Lake Mary, FL 7 8 13
9 156 Yam Fisher Houston Belleview, FL 9 10 12
10 23 Kaw Chris Cassano Saint Johns, FL 11 9 11
11 121 Kaw Jessica Jeffery Orlando, FL 10 11 10
Spr Mini 12-15              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 815 Ktm Colton Eigenmann Titusville, FL 1 1 25
2 3 Kaw Perry Warren Plymouth, FL 2 2 22
3 147 Suz Brett Meade Bunnell, FL 3 3 20
4 109 Kaw Garrett Work Hilliard, FL 4 4 18
5 34 Ktm Hunter Blackledge Palm Coast, FL 5 5 16
6 87 Suz Jordan Potts Jachsonville, FL 6 6 15
7 417 Suz Hayden Hawkins Palm Coast, FL 7 8 14
8 19 Suz Darek Pixton Nsb, FL DNF 7 13
Race Results     Race: 7     Printed:  
MX Beg              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 4/ Kaw Tyler Daugherty Cocoa, FL 3 1 25
2 26 Hon Curtis Lee Ocala, FL 1 4 22
3 529 Hon Jason Gens   5 2 20
4 107 Hon Ryan Renfro Orlando, FL 4 3 18
5 864 Yam Alex Johnson Jacksonville, FL 2 6 16
6 108 Hon Ricky Sanders Holly Hill, FL DNF 5 15
7 972 Hon Nick Dumas Edgewater, FL 6 DNF 14
MX C              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 62 Suz Zack Briar Jacksonville, FL 1 1 25
2 159 Kaw Tanner Olson Kissimmee, FL 4 2 22
3 777 Suz Mason Middlebrook Jacksonville, FL 3 4 20
4 138 Hon Gage Stern Ocala, FL 5 3 18
5 515 Yam Danny Diciaccio St. Augustine, FL 6 5 16
6 212 Kaw Wade Milligan Ocala, FL 2 13 15
7 41 Kaw Ryan Rossier Ponta Vedra, FL 7 9 14
8 823 Hon Garrett Cannon South Daytona Beach, FL 11 6 13
9 33 Hon John Haller Fort White, FL 10 7 12
10 848 Ktm Steve Loomis Apopka, FL 9 8 11
11 328 Hon Chaz Hawkinberry Jacksonville Beach, FL 8 12 10
12 357 Yam Dustin Madrid Summerfield, FL 13 10 9
13 4 Suz Grant Nesler   12 11 8
14 87 Hon Kyle Politte Ocala, FL 14 DNF 7
DNS 16 Suz Karl Friebel Ponte Vedra, FL DNS DNS  
Race Results     Race: 8     Printed:  
50cc Open              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 331 Ktm Tyler More Nfm, FL 1 2 25
2 57 Ktm Chase Matott Palatka, FL 2 3 22
3 108 Ktm Zane Spires Newberry, FL 3 4 20
4 20 Cob Tyler Mollet Port St. Lucie, FL 4 5 18
5 107 Cob Jordon Renfro Orlando, FL 9 1 16
6 818 Cob Michael Derico Deltona, FL 7 6 15
7 51 Cob Nathan Jeffery Orlando, FL 5 8 14
8 11 Ktm Bradyn Johnson Orlando, FL 8 7 13
9 5 Ktm Ryder Gwynn Orlando, FL 6 9 12
10 89 Ktm Ryan Tomlinson Newberry, FL 10 11 11
11 15 Ktm Riley Berry   13 10 10
12 55 Ktm Emile Lacher   12 12 9
13 23 Ktm Blake Tomlinson Newberry, FL 11 13 8
14 02 Cob Colin Stump   14 14 7
15 991 Ktm Ryan Gardner Jacksonville, FL 16 15 6
16 317 Cob Logan Mortberg Deltona, FL 15 16 5
Race Results     Race: 9     Printed:  
105-250cc 12-15              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 815 Ktm Colton Eigenmann Titusville, FL 1 1 25
2 91 Ktm Dawson Stark Ormond Beach, FL 2 2 22
3 3 Kaw Perry Warren Plymouth, FL 3 3 20
4 434 Ktm Hunter Hawkins Palm Coast, FL 4 5 18
5 54 Yam Billy Baker Palm Bay, FL 6 4 16
6 147 Suz Brett Meade Bunnell, FL 5 6 15
7 118 Yam Julian Rienas   7 8 14
8 109 Kaw Garrett Work Hilliard, FL 9 7 13
9 8 Yam Jordon Gibson   8 DNS 12
Race Results     Race: 10     Printed:  
+30              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 641 Hon Lee Tatham Jax, FL 1 1 25
2 11 Suz James Nagy Port Orange, FL 2 2 22
3 413 Kaw Michael Patton Sarasota, FL 3 3 20
4 125 Hon William Field Longwood, FL 6 4 18
5 341 Kaw Joel Gregor Orlando, FL 5 5 16
6 750 Ktm Michael Jones Gainesville, FL 4 6 15
7 107 Kaw Brandon Sharif   8 7 14
8 814 Yam Joe Caliendo Deland, FL 9 8 13
9 109 Yam Dave Froess Jacksonville, FL 7 10 12
10 378 Yam Michael Quagliaroli   10 9 11
16-29              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 378/ Kaw Shawn Gann Keystone Heights, FL 1 1 25
2 613 Suz Austin Rue Kingsland, GA 4 2 22
3 721/ Ktm Rance Dortch Gainesville, FL 3 3 20
4 44 Hon Jake Raikes St Augustine, FL 6 4 18
5 42 Kaw Brian Castleberry Jacksonville, FL 5 5 16
6 721 Hon Bradley Leachman Wildwood, FL 2 DNS 15
7 32 Suz Devin Landry Ocala, FL 7 DNS 14
DNS 97 Ktm Patrick Fitzgerald Eustis, FL DNS DNS  
Vet A $$              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 681 Oth Cole Studstill Hawthorne, FL 2 1 25
2 9 Yam Brad Kadau Treasure Is, FL 1 2 22
3 211 Kaw Steve Dumond Middleburg, FL 3 3 20
4 732 Kaw Josh Hildebrand   4 4 18
5 202 Yam Dan Zullo   5 5 16
6 515 Hon Waylon Maloy Maxville, FL 6 DNS 15
Race Results     Race: 11     Printed:  
65cc 7-9              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 34 Ktm Aspen Boothby Ocala, FL 1 1 25
2 413 Ktm Chase Patton Sarasota, FL 2 2 22
3 151 Ktm Donny Smallwood Hastings, FL 5 3 20
4 124 Ktm Christopher Achatz St Augustine, FL 3 5 18
5 87 Ktm Colin Dellarco Lake Mary, FL 6 4 16
6 171 Ktm Jared Cannon Daytona, FL 4 9 15
7 505 Kaw Casey Stapleton   8 6 14
8 107 Cob Jordon Renfro Orlando, FL 7 7 13
9 46 Ktm Colin Strife   9 8 12
10 57 Ktm Chase Matott Palatka, FL 10 10 11
11 17 Ktm Joshua Van Wyk Orlando, FL 11 11 10
12 818 Cob Michael Derico Deltona, FL 13 12 9
13 114 Ktm Kai Curry   12 13 8
14 10 Ktm Fabian Nunez Orlando, FL 14 14 7
15 421 Ktm David Cruce Perry, FL 15 15 6
65cc 10-11              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 418 Yam Blair Howard Belleview, FL 1 1 25
2 524 Kaw Stone Newsome Middleburg, FL 2 2 22
3 909 Ktm Isabel Colon Jacksonville, FL 3 3 20
Race Results     Race: 12     Printed:  
Open Money              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 277 Kaw Matt Johnson   1 1 25
2 70 Hon Sean Sattanno Bradenton, FL 2 2 22
3 408 Hon Brandon Slane Mcalpin, FL 4 3 20
4 911 Yam Cody Smith Green Cove Springs, FL 3 4 18
5 732 Kaw Josh Hildebrand   5 DNF 16
6 353 Suz Jason Frank Eustis, FL 6 DNS 15
Lites A              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 378 Kaw Shawn Gann Keystone Heights, FL 1 1 25
MX B              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 613 Suz Austin Rue Kingsland, GA 1 1 25
2 44 Hon Jake Raikes St Augustine, FL 3 3 22
3 223 Hon Shane Rizza Deland, FL 2 4 20
4 35 Yam Jeremy Truesdell Green Cove Springs, FL 6 2 18
5 88 Oth James Foster   5 5 16
6 721 Hon Bradley Leachman Wildwood, FL 4 DNS 15
Race Results     Race: 13     Printed:  
Quad 13-15              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 123 Hon Bryanne Parks Rockledge, FL 1 1 25
Quad Advanced Open              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 728 Oth Jeffrey Rastrelli   1 1 25
2 301 Hon Cody Gifford   2 2 22
3 40 Yam Parker Wewerka   3 3 20
Quad Amatuer Open              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 22 Hon Nathan Fry   1 1 25
2 94 Suz Robert Walker   2 2 22
Quad 7-12              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 133 Hon Lance Walker   1 1 25
2 12 Hon Ian Platt Fellsmere, FL 2 2 22
3 45 Ktm Jackson Parks Rockledge, FL 3 3 20
Race Results     Race: 14     Printed:  
Vet C              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 684 Hon John Getz Tavares, FL 2 2 25
2 724 Suz Robert Bryntesen Fort Lauderdale, FL 5 1 22
3 73 Hon Tom Sawyer Port Orange, FL 4 3 20
4 30 Suz Karl "pops" Friebel Jacksonville, FL 7 6 18
5 91 Suz Todd Gwynn Orlando, FL 6 7 16
6 635 Kaw Josh Schechter   10 4 15
7 359 Yam Jeff Grabow St. Johns, FL 9 5 14
8 81 Yam Nick Garrett Branford, FL 8 8 13
9 823 Hon Garrett Cannon South Daytona Beach, FL 1 16 12
10 72 Yam Ed Garlin Gainesville, FL 12 9 11
11 90 Hon Mike Gwynn Orlando, FL 11 10 10
12 413 Kaw Mike Patta   3 DNF 9
13 5 Hon M Kretschmer High Springs, FL 14 12 8
14 999 Ktm Shawn Ninesling   18 11 7
15 914 Kaw Bryon Sheehan   17 13 6
16 15 Suz Stephen Pedano Jacksonville, FL 16 14 5
17 26 Hon Curtis Lee Ocala, FL 15 15 4
18 411 Yam Chris Bunnell Belleview, FL 13 18 3
19 379 Ktm Tracy Forward Deltona, FL 19 17 2
20 157 Kaw Todd Klisiewicz   20 DNS 1
DNS 27 Kaw Ray Spudeck Tallahasse, FL DNS DNS  
Race Results     Race: 15     Printed:  
Lites C              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 62 Suz Zack Briar Jacksonville, FL 1 1 25
2 777 Suz Mason Middlebrook Jacksonville, FL 2 5 22
3 127 Ktm Brandon Odell Lake Panasoffkee, FL 3 6 20
4 515 Yam Danny Diciaccio St. Augustine, FL 6 7 18
5 434 Ktm Hunter Hawkins Palm Coast, FL 5 8 16
6 41 Kaw Ryan Rossier Ponta Vedra, FL 4 9 15
7 138 Hon Gage Stern Ocala, FL 10 4 14
8 212 Kaw Wade Milligan Ocala, FL 12 3 13
9 11 Hon Mark Zerrusen Port Orange, FL 9 10 12
10 328 Hon Chaz Hawkinberry Jacksonville Beach, FL 8 11 11
11 3 Kaw Perry Warren Plymouth, FL 18 2 10
12 55 Hon Justin Maloy Maxville, FL 7 17 9
13 118 Yam Julian Rienas   13 12 8
14 127/ Yam Austin Stuart Summerfield, FL 15 13 7
15 49 Kaw N. Jordan Fuguet Daytona Beach, FL 14 14 6
16 359 Yam Austin Grabow St. Johns, FL 16 15 5
17 264 Kaw Derek Hopkins Deland, FL 11 DNF 4
18 185 Kaw Connor Fortune Port Orange, FL 17 16 3
DNF 8 Yam Jordon Gibson   DNF DNS  
DNS 58 Kaw Justin Bierle Vero Beach, FL DNS DNS  
Race Results     Race: 16     Printed:  
Girls 12-16              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 10 Ktm Emma Chambers Auburndale, FL 1 1 25
90 Bombers              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 529 Hon Jason Gens   1 1 25
2 101 Yam Kevin Herlong   2 2 22
3 7 Hon Jim Swinford Venice, FL 3 DNS 20
Women              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 68 Hon Caroline Rizza Longwood, FL 1 1 25
2 379 Ktm Tracy Forward Deltona, FL 2 2 22
Women Vet              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 99v Ktm Carol Preston Brandon, FL 1 1 25
Race Results     Race: 17     Printed:  
Lites B              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 35 Yam Jeremy Truesdell Green Cove Springs, FL 1 1 25
2 48 Yam Austin Cohn Sorrento, FL 2 DNS 22
MX A              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 277 Kaw Matt Johnson   1 1 25
2 70 Hon Sean Sattanno Bradenton, FL 2 2 22
3 681 Oth Cole Studstill Hawthorne, FL 3 3 20
4 721/ Ktm Rance Dortch Gainesville, FL DNF 4 18
5 408 Hon Brandon Slane Mcalpin, FL 4 DNS 16
DNS 353 Suz Jason Frank Eustis, FL DNS DNS  
2-Strk Open              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 91 Ktm Dawson Stark Ormond Beach, FL 2 1 25
2 127 Ktm Brandon Odell Lake Panasoffkee, FL 3 2 22
3 127/ Yam Austin Stuart Summerfield, FL 4 4 20
4 815 Ktm Colton Eigenmann Titusville, FL 1 7 18
5 109 Yam Dave Froess Jacksonville, FL 6 3 16
6 54 Yam Billy Baker Palm Bay, FL 5 5 15
7 121 Yam Brian Tipton St. Augustine, FL 7 6 14
Race Results     Race: 18     Printed:  
85cc 12-15              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 319 Ktm Christopher Post   1 1 25
2 715 Yam Christian Dresser   2 2 22
3 34 Ktm Hunter Blackledge Palm Coast, FL 3 3 20
4 19 Suz Darek Pixton Nsb, FL 5 4 18
5 20 Ktm Seth Whiddon Orange Park, FL 4 5 16
6 14 Hon Bryce Platt Fellsmere, FL 7 6 15
7 417 Suz Hayden Hawkins Palm Coast, FL 6 7 14
85cc 10-11              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 54 Kaw Johnathan Fitzgerald Apopka, FL 1 1 25
2 100 Ktm Jack Kinney Orlando, FL 2 2 22
3 155 Kaw Rowdy Houston Summerfield, FL 3 3 20
4 102 Ktm Jack Chambers Auburndale, FL 4 5 18
5 225 Ktm Parker Mcguire St. Johns, FL 6 4 16
6 77 Ktm Dustin Salter Sarasota, FL 5 6 15
7 711 Kaw Nate Carr Summerfield, FL 7 7 14
8 117 Yam Trent Payne St. Augustine, FL 8 8 13
9 33 Yam Greyson Jackson New Smyrna Beach, FL 9 10 12
10 922 Yam Hunter Lewis Belleview, FL 11 9 11
11 156 Yam Fisher Houston Belleview, FL 10 11 10
DNS 30 Kaw Alex Lugar Orlando, FL DNS DNS  
Race Results     Race: 19     Printed:  
Lites Beg              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 122 Kaw Hunter Freeman Sorrento, FL 1 1 25
2 87 Suz Jordan Potts Jachsonville, FL 3 2 22
3 4 Kaw Tyler Daugherty Cocoa, FL 4 3 20
4 713 Yam Garrett Willis Ormond Beach, FL 6 4 18
5 15 Suz Stephen Pedano Jacksonville, FL 7 5 16
6 713/ Ktm Kyle Williams Lake City, FL 2 11 15
7 386 Kaw Austin Perdue Debary, FL 8 6 14
8 21c Ktm Michael Wise New Smyrna Beach, 5 9 13
9 91 Hon Tj Gwynn Orlando, FL 9 7 12
10 204 Kaw Josh Davis Bloomingdale, GA 10 8 11
11 382 Ktm Nathan Froess Jacksonville, FL 12 10 10
12 972 Hon Nick Dumas Edgewater, FL 11 DNS 9
Race Results     Race: 20     Printed:  
65cc Open              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 100 Ktm Jack Kinney Orlando, FL 1 1 25
2 34 Ktm Aspen Boothby Ocala, FL 3 2 22
3 413 Ktm Chase Patton Sarasota, FL 2 3 20
4 124 Ktm Christopher Achatz St Augustine, FL 6 4 18
5 87 Ktm Colin Dellarco Lake Mary, FL 5 5 16
6 171 Ktm Jared Cannon Daytona, FL 4 6 15
7 151 Ktm Donny Smallwood Hastings, FL 9 7 14
8 114 Ktm Kai Curry   8 9 13
9 505 Kaw Casey Stapleton   7 10 12
10 418 Yam Blair Howard Belleview, FL 10 8 11
65cc Beginner              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 106 Ktm Brandon Ma   3 2 25
2 29 Suz Trent Nichols Ocala, FL 2 4 22
3 10 Ktm Fabian Nunez Orlando, FL 4 3 20
4 17 Ktm Joshua Van Wyk Orlando, FL 7 1 18
5 909 Ktm Isabel Colon Jacksonville, FL 6 5 16
6 8 Kaw Rydar Chittum Ocala, FL 5 6 15
7 45 Ktm Jackson Parks Rockledge, FL 8 7 14
8 5 Ktm Ryder Gwynn Orlando, FL 1 DNF 13
9 524 Kaw Stone Newsome Middleburg, FL 9 DNS 12
Race Results     Race: 21     Printed:  
+50              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 741 Yam Daryl Thiel Oviedo, FL 1 1 25
2 23 Hon Dennis Rizza Longwood, FL 2 2 22
3 72 Yam Ed Garlin Gainesville, FL 4 3 20
4 052 Yam Robert Nagy Bryceville, FL 3 5 18
5 5 Hon M Kretschmer High Springs, FL 6 4 16
6 14 Yam Terry Joell Tallahassee, FL 5 6 15
7 1c Ktm Alton Snellgram   7 DNS 14
D-C UNLIM              
Finish Number Brand Name City,State Moto 1 Moto 2 Points
1 11 Hon Mark Zerrusen Port Orange, FL 2 1 25
2 359 Yam Austin Grabow St. Johns, FL 1 2 22
3 33 Hon John Haller Fort White, FL 3 3 20
4 49 Kaw N. Jordan Fuguet Daytona Beach, FL 7 4 18
5 122 Kaw Hunter Freeman Sorrento, FL 5 6 16
6 724 Suz Robert Bryntesen Fort Lauderdale, FL 8 5 15
7 30 Suz Karl "pops" Friebel Jacksonville, FL 6 8 14
8 87 Hon Kyle Politte Ocala, FL 11 7 13
9 357 Yam Dustin Madrid Summerfield, FL 9 9 12
10 155 Suz Matt Asper Flagler Beach, FL 12 10 11
11 875 Kaw Lacey Nordle Orlando, FL 13 11 10
12 205 Suz John M. Frazzini Orange City, FL 14 12 9
13 185 Kaw Connor Fortune Port Orange, FL 10 16 8
14 204 Kaw Scott Wright Lake City, FL 15 13 7
15 386 Kaw Austin Perdue Debary, FL 17 14 6
16 121 Yam Brian Tipton St. Augustine, FL 18 15 5
17 264 Kaw Derek Hopkins Deland, FL 4 DNS 4
18 864 Yam Alex Johnson Jacksonville, FL 16 DNS 3
DNS 58 Kaw Justin Bierle Vero Beach, FL DNS DNS  
DNS 16 Suz Karl Friebel Ponte Vedra, FL DNS DNS