SE LORETTA LYNN SE AREA QUALIFIER

MOTOCROSS OF MARION COUNTY
SUNDAY - 03/26/2017
Race Results   Race: 1          
    Printed: 07:36 pm  
15. Senior (40+)  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 44 KAW 358919 Gregory Pamart - Q Birdsboro, PA 1 1      
                 
2 9 YAM 223878 Brad Kadau Treasure Is, FL 2 2      
                 
3 853 KAW 461853 Ryan Damm - Q Punta Gorda, FL 4 3      
                 
4 40 SUZ 953381 Steven Nagy - Q Port Orange, FL 6 4      
                 
5 78 YAM 0612026 Dave Froess - Q Middleburg, FL 5 7      
                 
6 585 KTM 3015926 Nate Ingram - Q New Smyrna Beach, FL 8 5      
                 
7 417 SUZ 572417 Abraham Porter - Q Bluffton, SC 7 6      
                 
8 15 YAM 2994870 Stephen Pedano Jacksonville, FL 9 8      
                 
9 269 HON 2293104 Gary Brennan - Q St Petersburg, FL 10 9      
                 
10 76 YAM 2288289 Jason Foster - Q Titusville, FL 12 10      
                 
11 605 KAW 935605 Ed Brethauer - Q Cape Coral, FL 11 12      
                 
12 2 HON 2273624 Anthony Floriano - Q Palm Bay, FL 13 11      
                 
13 613 HON 3303556 Eric Parham Middleburg, FL 3 DNS      
                 
Race Results   Race: 2          
    Printed: 07:36 pm  
30. 125 (12-16) B/C  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 43 YAM 958452 Cullin Park - Q Clermont, FL 1 1      
                 
2 715 HSK 1008182 Christian Dresser - Q Oviedo, FL 3 2      
                 
3 24 SUZ 854821 Tommy Rios - Q Windermere, FL 2 3      
                 
4 319 KTM 2795088 Christopher Post Jr - Q Pt St Lucie, FL 6 4      
                 
5 39 YAM 2064634 Logan Doyle - Q Bushnell, FL 5 5      
                 
6 7 YAM 882865 Nolen Huston - Q Sanford, FL 4 8      
                 
7 418 YAM 2154311 Blair Howard - Q Belleview, FL 7 6      
                 
8 121 YAM 3121397 Matthew Jernigan - Q Waycross, GA 8 7      
                 
9 339 YAM 0858701 Levi Wosick - Q Myakka City, FL 9 9      
                 
Race Results   Race: 3          
    Printed: 07:36 pm  
23. 65cc (7-11)  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 22 KTM 2069262 Logan Riggins - Q Easley, SC 1 1      
                 
2 108 KTM 2118835 Zane Spires - Q Orlando, FL 3 2      
                 
3 57 KTM 2879187 Chase Matott - Q Palatka, FL 2 3      
                 
4 22/ KTM 2222075 Marco Andre Jimenez - Q Doral, FL 4 5      
                 
5 54 KTM 3105654 Austin Whitaker - Q Trinity, FL 5 6      
                 
6 52 KTM 2907052 Jesse Parks - Q Key West, FL 6 7      
                 
7 317 KTM 2233937 Logan Mortberg - Q Deltona, FL 10 4      
                 
8 289 KTM 2153388 Tyler Willis - Q Brooksville, FL 8 8      
                 
9 199 HSK 2233909 Kayden Groves - Q Floral City, FL 7 9      
                 
10 4 KTM 2293102 Bryan Diaz - Q Hialeah, FL 9 11      
                 
11 626 KAW 2242592 Joyuanki Victore Jr - Q Miami, FL 11 10      
                 
Race Results   Race: 4          
    Printed: 07:36 pm  
13. Junior (25+)  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 101 YAM 380409 Dustin Jensen - Q Okeechobee, FL 3 1      
                 
2 909 KTM 3321983 Miguel Cordovez Waldo, FL 1 3      
                 
3 44 KAW 358919 Gregory Pamart - Q Birdsboro, PA 4 2      
                 
4 6 KTM 701890 Wilfredo Guzman - Q Brooksville, FL 2 5      
                 
5 49 YAM 490909 Jerry Kopoian - Q Hudson, FL 7 4      
                 
6 153 HSK 660172 Robby Renner - Q Mulberry, FL 6 6      
                 
7 501 SUZ 490900 Dustin Solovitch - Q New Port Richey, FL 8 8      
                 
8 517 HSK 513133 Jared Hicks - Q Irvington, AL 10 7      
                 
9 973 SUZ 0913856 Philipp Krakow - Q Irvington, AL 9 9      
                 
10 735 YAM 649692 James Gaines - Q Jupiter, FL 12 11      
                 
11 314 KAW 2904719 Cj Harris - Q Bunnell, FL 11 12      
                 
12 67 YAM 3120018 Martin Cox High Springs, FL 14 13      
                 
13 779 SUZ 2805384 Zach Hetzler - Q New Port Richey, FL 13 15      
                 
14 823 KAW 2817843 Garrett Cannon Ormond Beach, FL 15 14      
                 
15 217 KAW 524436 Garrett Edmisten - Q Vero Beach, FL 16 16      
                 
16 83 YAM 608430 Johnny Lawrence Spring Hill, FL 5 DNS      
                 
17 34 YAM 3313523 Kyle Williamson - Q Largo, FL DNS 10      
                 
DNF 24 KAW 484188 Jesse Freeman - Q Jax, FL DNF DNS      
                 
DNF 08 YAM 2288295 Cody Hewitt - Q Wabasso, FL DNF DNS      
                 
Race Results   Race: 5          
    Printed: 07:36 pm  
11. 450 C  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 185 YAM 3008171 Connor Fortune - Q Port Orange, FL 1 1      
                 
2 67 YAM 3248286 Austin Cox - Q Gainesville, FL 3 2      
                 
3 754 KAW 3109754 Brandon Peavy - Q Crawfordville, FL 4 3      
                 
4 319 KTM 2795088 Christopher Post Jr - Q Pt St Lucie, FL 2 5      
                 
5 219 SUZ 1099627 Darek Pixton - Q New Smyrna Beach, FL 8 4      
                 
6 34 KTM 2928833 Hunter Blackledge - Q Palm Coast, FL 6 8      
                 
7 541 KTM 1034055 Jonathan Fitzgerald - Q Apopka, FL 9 6      
                 
8 20 YAM 870963 Jarrett Drewes - Q Seminole, FL 7 9      
                 
9 477 KTM 0468477 Christopher Byars - Q Middleburg, FL 10 7      
                 
10 326 HON 0223509 Trevor Senter - Q Savannah, GA 5 12      
                 
11 753 KAW 3109753 Elliott Peavy - Q Crawfordville, FL 12 10      
                 
12 292 KAW 2204626 William Lane - Q Garfield, GA 13 11      
                 
13 185/ KAW 969723 Mason Hobbs - Q Myakka City, FL 11 13      
                 
14 320 KTM 951328 Nicholas Soboleski - Q Jacksonville Beach, FL 15 14      
                 
15 33 HON 2676906 Greyson Thompson - Q Marietta, GA 14 16      
                 
16 414 KTM 215826 Shane Rizza - Q Deland, FL 16 15      
                 
Race Results   Race: 6          
    Printed: 07:36 pm  
9. 450 B  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 31 YAM 216736 Drew Swenson - Q Seminole, FL 2 1      
                 
2 132 YAM 0872786 Ty Casey - Q Seminole, FL 1 2      
                 
3 310 YAM 3017249 Nikolas Bustamante - Q Sarasota, FL 4 3      
                 
4 100 HON 3203706 Cole Harley - Q Deltona, FL 3 4      
                 
5 127 YAM 908861 Shane Kehoe - Q Winter Garden, FL 5 5      
                 
6 321 YAM 831278 Jacob Hilstolsky - Q Spring Hill, FL 6 6      
                 
DNS 147 KAW 2887135 Brett Meade - Q Palm Coast, FL DNS DNS      
                 
Race Results   Race: 7          
    Printed: 07:36 pm  
14. Vet (30+)**  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 83 YAM 608430 Johnny Lawrence - Q Spring Hill, FL 1 1      
                 
2 34 YAM 3313523 Kyle Williamson - Q Largo, FL 3 2      
                 
3 8 KTM 0728265 John Silvia - Q Middletown, RI 2 3      
                 
4 853 KAW 461853 Ryan Damm - Q Punta Gorda, FL 7 4      
                 
5 735 YAM 649692 James Gaines - Q Jupiter, FL 6 5      
                 
6 40 SUZ 953381 Steven Nagy - Q Port Orange, FL 5 6      
                 
7 705 HON 670668 Forrest Smith - Q New Port Richey, FL 4 9      
                 
8 417 SUZ 572417 Abraham Porter - Q Bluffton, SC 12 7      
                 
9 314 KAW 2904719 Cj Harris Bunnell, FL 11 8      
                 
10 823 KAW 2817843 Garrett Cannon Ormond Beach, FL 9 10      
                 
11 56 KAW 2287044 Luis Romero - Q Bradenton, FL 8 12      
                 
12 78 YAM 0612026 Dave Froess - Q Middleburg, FL 10 11      
                 
13 6 YAM 2271892 Steven Rhoades - Q Ocala, FL 13 13      
                 
14 7 HON 3123563 Erwin Ziegler Iv - Q Inverness, FL 15 15      
                 
15 15 YAM 2994870 Stephen Pedano Jacksonville, FL 16 16      
                 
16 907 HON 2218613 Emil Nacnac - Q Riverview, FL 14 19      
                 
17 217 KAW 524436 Garrett Edmisten - Q Vero Beach, FL 20 14      
                 
18 76 YAM 2288289 Jason Foster - Q Titusville, FL 18 17      
                 
19 13 KTM 3255164 David "shooter" Brown - Q Orange Park, FL 17 18      
                 
20 2 HON 2273624 Anthony Floriano - Q Palm Bay, FL 19 20      
                 
21 585 KTM 3015926 Nate Ingram - Q New Smyrna Beach, FL 21 DNS      
                 
DNF 613 HON 3303556 Eric Parham Middleburg, FL DNF DNS      
                 
Race Results   Race: 8          
    Printed: 07:36 pm  
17. Masters (50+)  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 95 HON 251947 Michael Genereux Chefachet, RI 1 1      
                 
2 86 KAW 370610 Robert Schuler - Q Breinigsville, PA 3 2      
                 
3 23 KTM 215825 Dennis Rizza - Q Longwood, FL 2 3      
                 
4 3 KAW 588313 Daniel Laplaca - Q Brooksville, FL 5 4      
                 
5 3/ SUZ 2265033 Mark Tate - Q Tampa, FL 4 5      
                 
6 489 KTM 732906 Rick Slavik - Q Inverness, FL 6 6      
                 
DNS 4 YAM 944189 Craig Hayn - Q Crystal Springs, FL DNS DNS      
                 
Race Results   Race: 9          
    Printed: 07:36 pm  
25. 85cc (9-12)  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 7 KAW 2947240 Ivan Aldama Jr - Q Marathon, FL 1 1      
                 
2 12 HSK 2118832 Juan Vasquez - Q Pembroke Pines, FL 3 2      
                 
3 22 KTM 2069262 Logan Riggins - Q Easley, SC 2 3      
                 
4 899 SUZ 2155899 Rosue Hernandez Jr - Q Miami Fl, FL 4 5      
                 
5 171 KTM 2921454 Jared Cannon - Q Daytona Beach, FL 6 4      
                 
6 57 KTM 2879187 Chase Matott - Q Palatka, FL 5 7      
                 
7 443 KAW 2288253 Juan David Dulcey - Q Davie, FL 7 6      
                 
8 505 KTM 2091532 Casey Stapleton - Q Beverly Hills, FL 8 8      
                 
9 144 KTM 3062679 Brock Kreimeier - Q Debary, FL 9 9      
                 
10 26 SUZ 2064635 Lane Doyle - Q Bushnell, FL 10 10      
                 
11 19 HSK 3329556 Coleman Edwards - Q Vidalia, GA 11 11      
                 
12 575 KAW 2242591 Felix Victore - Q Miami, FL 13 12      
                 
13 91 SUZ 2196523 Justin Petters Dade City, FL 12 13      
                 
Race Results   Race: 10          
    Printed: 07:36 pm  
6. 250 C  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 337 KTM 2197686 Gianluca Scavino Waldo, FL 1 1      
                 
2 185 YAM 3008171 Connor Fortune - Q Port Orange, FL 2 3      
                 
3 171 YAM 2280405 Javier Sandoval - Q Culloden, GA 3 4      
                 
4 34 KTM 2928833 Hunter Blackledge - Q Palm Coast, FL 7 2      
                 
5 541 KTM 1034055 Jonathan Fitzgerald - Q Apopka, FL 4 5      
                 
6 67 YAM 3248286 Austin Cox - Q Gainesville, FL 6 6      
                 
7 20 YAM 870963 Jarrett Drewes - Q Seminole, FL 5 9      
                 
8 754 KAW 3109754 Brandon Peavy - Q Crawfordville, FL 9 7      
                 
9 219 SUZ 1099627 Darek Pixton - Q New Smyrna Beach, FL 10 8      
                 
10 15 YAM 0898116 Matthew Doherty - Q Lecanto, FL 8 10      
                 
11 711 KAW 909403 John Pedro Rezende - Q Pembroke Pines, FL 12 11      
                 
12 320 KTM 951328 Nicholas Soboleski - Q Jacksonville Beach, FL 11 15      
                 
13 753 KAW 3109753 Elliott Peavy - Q Crawfordville, FL 15 12      
                 
14 292 KAW 2204626 William Lane - Q Garfield, GA 14 13      
                 
15 7 YAM 882865 Nolen Huston - Q Sanford, FL 13 14      
                 
16 56 KAW 2287044 Luis Romero - Q Bradenton, FL 17 17      
                 
17 90 YAM 1094175 Jordan Greene Stuart, FL 16 18      
                 
18 418 YAM 2154311 Blair Howard - Q Belleview, FL 20 16      
                 
19 375 KAW 3308700 Austin Rook - Q Dunnellon, FL 19 19      
                 
20 316 KAW 3314208 Franco Leyton - Q Miami, FL 18 20      
                 
Race Results   Race: 11          
    Printed: 07:36 pm  
4. 250 B  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 50 YAM 3321083 Renato Paz - Q Miramar, FL 2 1      
                 
2 61 YAM 265181 Tommy Maxey - Q Bloomingdale, GA 1 2      
                 
3 26 KTM 0282835 Tyler Lang - Q Port Richey, FL 4 3      
                 
4 10 YAM 2777275 Gerhard Matamoros - Q Cairo, FL 3 4      
                 
5 49 KTM 3017521 N. Jordan Fuguet - Q Osteen, FL 5 6      
                 
6 132 YAM 0872786 Ty Casey - Q Seminole, FL 7 5      
                 
7 31 YAM 216736 Drew Swenson - Q Seminole, FL 6 7      
                 
8 389 YAM 2089115 Stetson Johnson - Q Kuna, ID 8 8      
                 
9 712 KAW 1007655 Donald Mitchell Darby - Q Orlando, FL 10 9      
                 
10 218 YAM 775229 Robby Huss - Q Bradenton, FL 9 11      
                 
11 100 HON 3203706 Cole Harley - Q Deltona, FL 11 10      
                 
Race Results   Race: 12          
    Printed: 07:36 pm  
1. Open Pro Sport  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 821 YAM 693414 Kevin Steele - Q Seminole, FL 4 1      
                 
2 141 KAW 712016 Scott Meshey - Q Zephyr Hills, FL 3 2      
                 
3 6 KTM 701890 Wilfredo Guzman - Q Brooksville, FL 2 3      
                 
4 101 YAM 380409 Dustin Jensen - Q Okeechobee, FL 5 4      
                 
5 73 HON 963277 Jose Maldonado - Q Orlando, FL 8 5      
                 
6 973 SUZ 0913856 Philipp Krakow - Q Irvington, AL 7 6      
                 
7 83 YAM 608430 Johnny Lawrence Spring Hill, FL 6 7      
                 
8 217 KAW 524436 Garrett Edmisten - Q Vero Beach, FL 9 8      
                 
9 909 KTM 3321983 Miguel Cordovez Waldo, FL 1 DNS      
                 
Race Results   Race: 13          
    Printed: 07:36 pm  
16. Senior (45+)**  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 9 YAM 223878 Brad Kadau Treasure Is, FL 1 1      
                 
2 40 SUZ 953381 Steven Nagy - Q Port Orange, FL 2 2      
                 
3 95 HON 251947 Michael Genereux Chefachet, RI 3 3      
                 
4 86 KAW 370610 Robert Schuler Breinigsville, PA 4 4      
                 
5 605 KAW 935605 Ed Brethauer - Q Cape Coral, FL 5 5      
                 
6 3 KAW 588313 Daniel Laplaca - Q Brooksville, FL 6 6      
                 
7 2f MAI 2210863 John C. Foster - Q Friendswood, TX 7 DNS      
                 
Race Results   Race: 14          
    Printed: 07:36 pm  
29. Super Mini 2 (13-16)  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 116 KTM 1096449 Maddax Spatafore - Q Altamonte Springs, FL 1 1      
                 
2 155 HSK 2785730 Rowdy Houston - Q Summerfield, FL 2 2      
                 
3 881 KAW 3222530 Jose Gudiel - Q Culloden, GA 3 3      
                 
Race Results   Race: 15          
    Printed: 07:36 pm  
12. College (18-24)**  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 821 YAM 693414 Kevin Steele - Q Seminole, FL 1 1      
                 
2 61 YAM 265181 Tommy Maxey - Q Bloomingdale, GA 2 2      
                 
3 31 YAM 216736 Drew Swenson - Q Seminole, FL 3 3      
                 
4 310 YAM 3017249 Nikolas Bustamante - Q Sarasota, FL 5 4      
                 
5 49 KTM 3017521 N. Jordan Fuguet - Q Osteen, FL 4 6      
                 
6 389 YAM 2089115 Stetson Johnson - Q Kuna, ID 7 5      
                 
7 100 HON 3203706 Cole Harley - Q Deltona, FL 6 7      
                 
8 127 YAM 908861 Shane Kehoe - Q Winter Garden, FL 8 8      
                 
9 33 HON 2676906 Greyson Thompson - Q Marietta, GA DNS 9      
                 
10 326 HON 0223509 Trevor Senter Savannah, GA 9 DNS      
                 
11 414 KTM 215826 Shane Rizza Deland, FL 10 DNS      
                 
12 3 YAM 2106010 Perry Warren - Q Plymouth, FL 11 DNS      
                 
Race Results   Race: 16          
    Printed: 07:36 pm  
32. Schoolboy 2 (12-17) B/C  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 50 YAM 3321083 Renato Paz - Q Miramar, FL 1 1      
                 
2 43 YAM 958452 Cullin Park Clermont, FL 2 2      
                 
3 10 YAM 2777275 Gerhard Matamoros - Q Cairo, FL 4 3      
                 
4 15 YAM 0898116 Matthew Doherty - Q Lecanto, FL 5 4      
                 
5 24 SUZ 854821 Tommy Rios - Q Windermere, FL 3 DNS      
                 
Race Results   Race: 17          
    Printed: 07:36 pm  
27. Mini Sr 2 (12-14)  
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points  
1 7 KAW 2947240 Ivan Aldama Jr - Q Marathon, FL 1 1      
                 
2 881 KAW 3222530 Jose Gudiel - Q Culloden, GA 4 3      
                 
3 199 HSK 2834447 Caleb Groves Floral City, FL 2 6      
                 
4 155 HSK 2785730 Rowdy Houston - Q Summerfield, FL 7 2      
                 
5 899 SUZ 2155899 Rosue Hernandez Jr - Q Miami Fl, FL 5 4      
                 
6 50 KTM 2288298 Mateus De Oliveira - Q Miramar, FL 6 5      
                 
7 133 HSK 2129036 Tyler Hilton - Q Port Richey, FL 3 8      
                 
8 128 KAW 897335 Brayden Gibson - Q Palm City, FL 8 7      
                 
  This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com